Haber

Cumhur İttifakı neye hazırlanıyor? ‘Güven patlaması’ gerçek yüzlerini ortaya çıkardı!

  • Haber7 – ÖZEL

“Helal olmayacağız”, “Başörtüsü serbest bırakacağız”, “Yasak ve sansür olmayacak” Milletin sözünü okuyan Millet İttifakı bileşenleri ve yandaşları, seçim yaklaşırken kin ve intikam hırslarını dile getiriyor. Deprem felaketini fırsat olarak gören ve ” Erdoğan buradan şaplak atıyor‘Düşünen zihniyet, bu’ kendinden emin‘ ile tehdit dilini kullanmaktan çekinmez.

Muhafazakâr ve dindar seçmeni kendi saflarına çekmek için ‘takya’ yapanlar Millet İttifakı ve destekçileriBir yanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diktatörlük‘ derken, iktidara geldiklerinde yapacakları uygulamaları da itiraf ediyor.

ŞİRİN PAYZİN’DEN ‘SON 2 AY’ TEHDİTİ

CHP’nin Halk TV sunucusu Şirin Payzın, 6’lı masanın adayını açıkladıktan sonra zafer havasına girerek AK Parti seçmenini hedef aldı.

seçim sonrası yerleşecekler‘AK Parti seçmeni Payzın’a vurgu yapılıyor’ trol’ temeli veren vatandaşlara söyledi” son 2 aydiye tehditlerde bulundu.

Payzın, ‘ intikam‘ itirafında şu sözleri kullandı:GP’DEN TEHDİT: BUNDAN SONRA YAŞAMA HAKKINIZ YOK

Şirin Payzın ile bire bir gün Halk İttifakıYükseköğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı ve Gelecek Partisi’nin kurucu üyesi. Yusuf Ziya Özcangelen

GP’li Özcan, Twitter hesabından şunları söyledi: Bundan sonra yaşamaya hakkın yokdiye nişan aldı.

Özcan sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: Ancak Ehl-i Beyt’e yaptığınız zulümler ve işlediğiniz suçlar hep peşinizden gidecek ve hak ettiğiniz cezayı bu dünyada göreceksiniz. AK Parti-MHP iktidarı artık size yaşama hakkı vermiyor! hesap verme vaktin yaklaşıyor” belirtti.Yoğun yansımaların ardından tweet’ini silerek yeni bir paylaşım yapan Özcan, ” Tekrar yazayım. Kimseyi tehdit etmeye niyetim ve hakkım yok. Bu yanlış bir ifadeydi ve mesajı sildim. Bu açıklamaya rağmen bir daha yazarsa ya engellerim ya da yasal işlem başlatırım. Eleştiri güçle ilgilidir ve kanunu rafa kaldırmakla ilgilidirdiye ilan etti.

HALK TV’DE BAKAN SOYLU’YA HAPİS TEHDİTİ

Avukat Turgut Kazan, Halk TV’de Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davayla ilgili açıklamalar yaparken Hoş Payzın devreye girerek, ” Bir anda Süleyman Soylu’yu içeride görebiliriz.” söz konusu.

Güç değişirseBakan Soylu, AK Parti’den hesap sorulması ve ‘üst düzey isimlerin hapse atılması’ senaryolarının tartışıldığı yayına ilişkin, ” Hükümet değişince(!) hazretlerinin avukatı ve dileği Süleyman Soylu’yu içeride görmekti. Kana susamış vampirler… Bir başbakanın, iki bakanın kanını içtiler, yetmedi. Batının Çocukları Operasyonu ve Soros… Elinizden gelenin en iyisini geride bırakmayınsözlerine tepki gösterdi.

OYUNCUDAN TEHDİT: ÇÖPSÜN

Sosyal medyada video paylaşan oyuncu Yunus Günce, sosyal medyada AK Partili seçmeni ‘trol’ olarak etiketledi ve tehditlerde bulundu.

AK Partililere de hakaret eden Günçe, 15 Mayıs sabahı AK Parti’yi destekleyenlerin ‘çöp’ olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

BEHRAMOĞLU’NUN BEHRAMOĞLU TEHDİTİ

cumhuriyetçi yazar Ataol Behramoğlugeçen hafta sosyal medyadan yaptığı müstehcen bir paylaşımla tehdit etmişti.

‘Devlet başkanı’ hakkında konuşan Behramoğlu, “ Bir gün bir devlet başkanı ‘Devlet benim’ dedi. Kafası kesildi. Kendini devlet sanan Hitler sığınağında kendini sokan akrep gibi can verdi. Mussolini baş aşağı asıldı” sözlerini kullandı.

Ardından attığı tweet ile tehditlerine devam eden Behramoğlu, şunları söyledi:

BEHRAMOĞLU’DAN VATANDAŞLARA TEPKİLERE TEHDİT

Ataol Behramoğlu, Cumhuriyet gazetesinde (9 Mart 2023) yayınlanan “Muhataplarına” başlıklı yazısında da kendisine tepki gösteren vatandaşları parmakla işaret etti.

Vatandaşlara karşı küçümseyici bir üslup kullanan Behramoğlu, şunları söyledi: Saygıdeğer hukukçularım aracılığıyla açtığım hakaret davaları sizi zor durumda bırakıyor ve ‘uzlaşma’ adı altında mücadele etmeye başlıyorsunuz… Bu küçük düşürücü durumdan kurtulun… Yapmayın, karşınızdakine karşı da olsa ahlaklı ve vicdanlı olun. düşmanlar. Küfür etme. Tehdit etme. Gerçekleri körü körüne çarpıtmayın. Onları kendi amaçlarınız için bükmeyin.‘ o yazdı.

CAN ATAKLI’DAN SEÇMEYE “EĞİTİMSİZ” HAKEM!

CHP’ye yakınlığıyla tanınan Gazeteci Can Ataklı, Youtube kanalında AK Parti’ye oy veren seçmene hakaretler yağdırdı.

Anket sonuçlarında AK Parti’nin yükselişini hazmedemeyen Ataklı, seçmenin eğitimsiz ve fakir olduğunu iddia etti. Ataklı şunları söyledi:ÖZGÜR ÖZEL’DEN ERDOĞAN’A TEHDİT: HAPİSTE OLACAK.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Seyahat Parkı davasının Nisan 2022’de karara bağlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Onu ismiyle tehdit etti. Hükümeti devirmeye teşebbüsten hapis cezasına çarptırıldı Osman Kavalaiçin ‘özgürlük’ isteyen er Recep Tayyip Erdoğan tarih önünde yargılanacak, hesap verecek. Yemin ederim, yemin ederim, yemin ederim söz konusu.

İYİ PARTİ’DEN TEHDİT: SÖKE’DE YARGILANACAKSINIZ

Haziran 2021’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Küme Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan, AK Parti hükümetini tehdit etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Parti’yi tehdit eden YETERLİ Parti üyesi Türkkan, şunları söyledi: Hiç kaçışın yok. İlk seçimde kaybedersiniz. Seçimden sonra ilk işimiz adaleti bir hevesle sağlamak olacak. Hukuk yeniden kurulacak ve siz birdenbire yargılanacaksınız.dedi.

“ERDOĞAN’IN SONU MENDERES GİBİ OLMAZ”

Nisan 2021’de KRT televizyonuna katılmak CHP Grup Başkanvekili Engin Altay,Darbeciler tarafından asılarak öldürülen merhum Başbakan Adnan Menderes’i örnek gösterdi ve altından yapılmış bir sopa gösterdi.

Baskıcı siyasete son veren Menderes’i örnek gösteren Engin Altay, canlı yayında şunları söyledi: Rahmetli Menderes de bir dönem bu din gruplarına çok şey kattı, tavizler verdi ve o kadar ileri gittiler ki Menderes’ten aldıkları güç ve çehre ile. Menderes bundan sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Koruma Kanunu çıkarmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın sonu da benzer ya da benzer olmaz.‘ kullanmıştı.

ERDOĞAN’A ‘MENDERES’ TEHDİTİ

Evrensel ve Artı Gerçek yazarı Ragıp Zarakolu, “Artı… Kötü Kaderden Kaçış Yokİdam edilen merhum Başbakan, “başlıklı sözde köşe yazısında, Adnan Menderessonunu hatırlamak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanHedef aldı.

YANARDAĞ’DAN SEÇMEYE ‘DİNİ TEPKİ’ YARALANMASI

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Ocak ayında şöyle yazmıştı: ” Türkiye’nin tarihi dönüşü!başlıklı yazısında Cumhur İttifakı seçmenine yönelik aşağılayıcı sözler kullandı.

2023 seçimlerinin ‘tarihi bir hesaplaşma’ olduğunu yazan Yanardağ, İslam alemine Orta Çağ’ın karanlığını ve AK Parti seçmenini anlattı. gerici‘ sözünü kullandı.

volkan” Türkiye dini gericiliğin üstesinden gelemezse melez bir rejime ve topluma sürüklenecek ve en iyi ihtimalle Pakistanlı olacaktır.‘ o yazdı.

KILIÇDAROĞLU’DAN YARGIYA TEHDİT

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin 5 Ocak 2023 tarihli Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, YSK’ya hakaretten yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Hakim ve savcıları tehdit eden Kılıçdaroğlu, ” Dünya tarihinde, yargı tarihinde görülmemiş bir şey. Görevini hukukun üstünlüğüne ve vicdanına göre yapmayan hakim, savcıların yeri ve zamanı geldiğinde hesap verecektir. dedi. Ayrıca Kılıçdaroğlu, ” Yanlış hizaladığınız terazinin sizi de tartacağını asla unutmayacaksınız.” kullandı.

ANAYASAL HEDEF

Haziran 2021’de İstanbul Sözleşmesi’ni Savunmak Kılıçdaroğlu Danıştay’daki hakimlere de sesleniyorum. Kararınızı vermediyseniz, o sözleşmeyi yeniden canlandırmanız gerekir. Aksi takdirde sarayın kalemleri olarak anılacaksınız.Sözleriyle Danıştay üyelerini tehdit etti.

HSK’YA “DÜŞÜK TAHTA” ETKİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 25 Şubat 2020 tarihli Meclis Grup Toplantısı’nda Hakimler ve Savcılar Kurulu’nu hedef aldı.

HSK’yı hedef alan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

ÖĞRETMENLER AK PARTİ HEDEFİ İÇİN OY VERİYOR

Kasım 2020’de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,Partinin kümelenme toplantısında AK Parti’ye oy veren öğretmenleri hedef gösterdi.

Öğretmenlere hakaret eden Kılıçdaroğlu Öğretmenleri toplumun saygın liderleri olarak tanımlarlar. İktidardakiler öğretmenler için böyle bir şey mi söyledi? Hala iktidar peşinde koşan bir öğretmen varsa kimse özür dilemesin, ben ona öğretmen demem. Öğretmen iradesini satan değildir. Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere neden maaş ikramiyesi verilmiyor?dedi.

ÇİFTÇİYE TEHDİT!

Aralık 2020’deki grup toplantısında konuşma KılıçdaroğluÖğretmenlerden sonra AK Parti’ye oy verecek çiftçileri de tehdit etti.

Mardin, ŞanlıurfaVe konya Tarımın yaygın olduğu illerde AK Parti oylarının hala yüksek olduğunu söyleyen CHP lideri, çiftçileri tehdit etti. Kılıçdaroğlu, ” Mardin, Şanlıurfa ve Konya’da en büyük destek AK Parti’dir. Tüm çiftçilere sesleniyorum: Hala gidip AK Parti’ye oy verirseniz iki elim de yanınızda olur.” söz konusu.

BÜROKRASİYİ KAPATMAKLA TEHDİT ETTİLER

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 16 Ekim 2021’de Twitter’da paylaştığı görüntüde bürokratları tehdit etti. 18 Ekim 2021 tarihini milat olarak ilan ediyor KılıçdaroğluO günden itibaren herkes yaptığı işin hesabını soracaktır dedi.

Bunun son davet olduğunu söyleyerek bürokrasiyi kilitlemeye çalışan Kılıçdaroğlu, bu emirleri verenlerin affedilemeyeceğini söyleyerek şu tehditlerde bulundu:

YATIRIMCILAR VE BANKALAR UNUTMAYIN! “PARASINI ÖDEMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin mega projelerine imza atan müteahhitlere adeta savaş açan Kılıçdaroğlu, çıtayı yükselterek Kanal İstanbul’a gelecek ülkeleri tehdit etti. CHP başkanı İktidara gelirsek projeleri durduracağız, ödemeleri yapmayacağız.” söz konusu.

Mayıs 2021’de T24’e konuşan Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesi hakkında şunları söyledi:

Kredi verecek bankaları da tehdit eden Kılıçdaroğlu “Bizden bir banka buradan borç verirse günü geldiğinde bunu görür. Bakın bunu açık ve net söylüyorum”dedi.

“AK PARTİ’YE OY VERENLERİN ELLERİNİ KIRIN” laneti

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken Tunceli’de bir kümeye sesleniyor, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AğbabaAK Parti seçmenini hedef aldı.

CHP’li Veli Ağbaba, ” AK Parti’ye oy verenlerin eli kırılsın.“diye lanet etti.

KIRIK KAN: EN CAHİLİMİZ

cumhuriyet gazetesi editörü Mine KırıkkanatEylül 2020’de TELE 1’de katıldığı bir programda Türk milletine hakaret etmiştir.

Kırıkkanat, İran’ın kültür seviyesinin bile Türk insanından daha yüksek olduğunu söyledi.

“SİZİ ÜZÜLTÜRECEĞİZ”

2018 yılında Halk TV’de Uğur Dündar’ın moderatörlüğünü yaptığı Halk Arena programında Cumhuriyet’in yazarlığını yaptı. Mine Kırıkkanat, zihniyetinin bir gün iktidara gelmesi durumunda müminleri mağdur edeceğini itiraf etti.

Mağdur olduklarını öne süren Kırıkkanat, ” Şimdi kurban kim? Biz. Sonra bir hesap günü gelecek. Şimdi kurban biziz. Elbette size de acı çektireceğiz. Elbette bu gün gelecek.dedi.

GÜRSEL TEKİN’DEN BASINA TEHDİT: İLK İŞİMİZ Gazetelere el koymak

2015 yılında CHP’nin genel sekreteriyken partisinin FETÖ medya organlarına iddiasıyla ilgili çıkan haberlere tepki gösterdi. Gürsel Tekin basın toplantısında gazetecileri tehdit etti. Tekin, ” 8-9 Haziran’da ilk işimiz bu kirli gazetelerin hepsine el koymak olacak. Ben buna el mi koyacağım, bu işe karışan tüm işadamlarından hesap mı soracağız?dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort