Haber

Bulgarlar yardım için Edirne’ye koştu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremlerin ardından başlayan yardım kampanyaları çığ gibi büyürken, komşu ülke Bulgaristan vatandaşlarından bir takviye daha geldi.

Kendi araçlarıyla alışverişe gelen Bulgar vatandaşlar, depremin ardından başlatılan yardım kampanyalarına destek için gelmeye başladı.

Bulgarlar da yardıma koştu

Genci yaşlı tüm vatandaşlar depremzedeler için tek yürek oldu. Edirne Valiliği öncülüğünde başlatılan ve AFAD İl Müdürlüğü ile uyum içinde yürütülen yardım kampanyalarını duyan Bulgarlar, yardımların toplandığı merkezlere gelerek battaniye, giysi ve gıda gibi çeşitli malzemeleri görevlilere teslim ediyor.

Yardımların toplandığı Mimar Sinan Spor Salonu’na eşiyle birlikte gelerek yorgan, giysi ve temizlik malzemelerini görevlilere teslim eden Bulgar vatandaşı Sevgin Yusuf, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Zor durumdakilere destek olmak için yorgan, giysi ve temizlik malzemesi getirdik”

Bulgaristan’dan depremzedeler için getirdikleri yardım malzemelerini toplama merkezine getiren Sevgin Yusuf, “Zor durumdakilere destek olmak için yorgan, giysi ve temizlik malzemesi getirdik. Kırcaali’den deprem bölgesine 4-5 yardım TIR’ı gönderildi. Herkese geçmiş olsun. Allah sabır versin. Herkesin ailesine başsağlığı dileriz”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu